Недела на „Св. Григориј Палама“ во Кочани

image

Недела на „Св. Григориј Палама“ во Кочани

На 04. 03. 2018 година, Втора Недела од Великите пости посветена на Свети Григориј Палама, Светите апостоли Архип, Филимон и Апфија, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од кочанското архиерејско намесништво, во црквата „Св. вмч. Георгиј“ во Кочани, отслужи Света Архиерејска Василиева Литургија

и произнесе пригодна беседа.