Недела 4 – та по Педесетница во Лесново

Недела 4 – та по Педесетница во Лесново

На 24. 06. 2018 година, Недела 4 – та по Педесетница, св. ап – ли Вартоломеј и Варнава, св. 222 Кинески нмч - ци, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Кумановско – осоговски г. Јосиф, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Тетовско - гостиварски г. Јосиф и Надлежниот Митрополит Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Архимандритот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин со братството, свештеници од кумановската и брегалничката епархија, во манастирот „Св. Гаврил Лесновски“ во Лесново, отслужи Света Архиерејска Литургија. Пригодно содражајно слово одража Митрполитот Тетовско - гостиварски г. Јосиф.