Акатист во Штип

image

Акатист во Штип

На 31. 03. 2017 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во Петата недела од Великиот пост, во Соборниот храм „Свети Николај“ во Штип, богослужеше мало повечерие со канон и акатист на Пресвета Богородица,

по што и одража пригодно слово.