Недела на „Св. Марија Египетска“ во М. Каменица

image

Недела на „Св. Марија Египетска“ во М. Каменица

На 02. 04. 2017 година, пета Недела од Велигденскиот пост посветена на Св. Марија Египетска, препод. мч. Јован и другите со него, св. мч – чка Фотина, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од делчевското и кочанското архиерејско намесништво, во храмот посветен на „Успението на Пресв. Богородица“ во М. Каменица,

отслужи Света Архиерејска Василиева Литургија и одража содражајна беседа.