Цветници во Виница

image

Цветници во Виница

На 09. 04. 2017 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници, отслужи Света Архиерејска Златоустова Литургија во храмот „Св. Архангел Михаил“ во Виница, во присуство на многуброен верен народ а во сослужение на свештеници од Брегалничката епархија.

На крајот од Светата Литургија Митрополитот Брегалнички г. Иларион одража пригодно содржајно слово.