Недела 5 – та по Педесетница во Лесново

image

Недела 5 – та по Педесетница во Лесново

На 09. 07. 2017 година, Недела 5 – та по Педестница, преп. давид Солунски, св. Јован еп. Готски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Архимандритот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин со братството, во манастирот „Св. Гаврил Лесновски“ во Лесново,

отслужи Света Архиерејска Литургија и одража пригодно слово.