Недела 11 – та по Педесетница во Лесново

image

Недела 11 – та по Педесетница во Лесново

На 20. 08. 2017 година, Недела 11 – та по Педестница, преп. мч. Дометиј, св. мч – ци. Марин и Астериј, преп. Ор, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Архимандритот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин со братството, во манастирот „Св. Гаврил Лесновски“ во Лесново,

отслужи Света Архиерејска Литургија и одража пригодно слово.