Детски Новогодишен и Божиќен концерт во Кочани

image

Детски Новогодишен и Божиќен концерт во Кочани

На 28. 12. 2017 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, заедно со Министерот за Култура м-р Роберт Алаѓозовски, Министерката за труд и Социјална политика г – ѓа Мила Царовска, Градоначалникот на Општина Кочани г. Николчо Илијев, Пратеникот во Собранието на РМ г. Иван Иванов, свештеници од кочанското архиерејско намесништво и многубројниот православен народ од Кочани, присуствуваше на Детскиот Новогодишен концерт

под диригенство на м – р Марија Лазарова од Кочани, во НУЦК Бели Мугри во Кочани.