„Собор на Св. Јован Крстител“ во Штип

image

„Собор на Св. Јован Крстител“ во Штип

На 20. 01. 2018 година, „Собор на Св. Јован Крстител“, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во крстилната – параклис посветен на „Преподобната Параскева“ во нас. Сењак 2 во Штип, во сослужение на свештеници од штипското архиерејско намесништво, отслужи Света Архиерејска Литургија

и одража содражајна беседа.