Акатист во штипско Ново Село

image

Акатист во штипско Ново Село

На 02. 03. 2018 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во Втората недела од Великиот пост, во храмот посветен на „Покров на Пресвета Богородица“ во штипско Ново Село, богослужеше мало повечерие со канон и акатист на Пресвета Богородица,

по што и одража пригодно слово.