На „Св. цар Константин и царица Елена“ во с. Разловци – делчевско

image

На „Св. цар Константин и царица Елена“ во с. Разловци – делчевско

На 03. 06. 2018 година, 1 – ва Недела по Педесетница (на сите светии), „Св. рамноап. цар Константин и царица Елена“, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Брегалничката епархија, отслужи света архиерејска литургија во црквата „Св. цар Константин и царица Елена“ во с. Разловци – делчевско,

одража пригодна беседа и го благослови и пресече празничниот леб.