Бдение во Лесновскиот манастир на 29/30.06.2018 (петок – сабота)

image

Бдение во Лесновскиот манастир на 29/30.06.2018 (петок – сабота)

На 29/30. 06. 2018 година (петок – сабота), св. мч – ци Мануил, Савел и Исмаил, преп. Јосифи Пиор, во манастирот „Св. Гаврил Лесновски“ во Лесново, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Архимандритот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин со братството и свештеници од Брегалничката епархија, отслужи сеноќно бдение со света архиерејска литургија.

На 29/30. 06. 2018 година (петок – сабота), св. мч – ци Мануил, Савел и Исмаил, преп. Јосифи Пиор, во манастирот „Св. Гаврил Лесновски“ во Лесново, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Архимандритот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин со братството и свештеници од Брегалничката епархија, отслужи сеноќно бдение со света архиерејска литургија.