„Преподобен Наум Охридски Чудотворец“ во с. Чифлик - кочанско

image

„Преподобен Наум Охридски Чудотворец“ во с. Чифлик - кочанско

На 03. 07. 2018 година, Преподобен Наум Охридски Чудотворец, св. свешт – мч Методиј Патарски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од кочанското архиерејско намесништво, во храмот посветен на „Преподобен Наум Охридски Чудотворец“, во с. Чифлик - кочанско, отслужи Света Архиерејска Литургија, одража пригодна беседа, изврши мал водосвет и го благослови и пресече празничниот леб.

На 03. 07. 2018 година, Преподобен Наум Охридски Чудотворец, св. свешт – мч Методиј Патарски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од кочанското архиерејско намесништво, во храмот посветен на „Преподобен Наум Охридски Чудотворец“, во с. Чифлик - кочанско, отслужи Света Архиерејска Литургија, одража пригодна беседа, изврши мал водосвет и го благослови и пресече празничниот леб.