Вечерна на „Св. вмч. Пантелејмон“ во с. Пантелеј - кочанско

image

Вечерна на „Св. вмч. Пантелејмон“ во с. Пантелеј - кочанско

На 08. 08. 2018 година, Св. Климент Охридски, св. Седмочисленици, св. вмч. Пантелејмон, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во солужение на свештеници од кочанското архиерејско намесништво, во манастиртот посветен на „Св. вмч. Пантелејмон“ во с. Пантелеј - кочанско,

во присуство на голем број верници, отслужи вечерна богослужба, го благослови празничниот леб и одража пригодно слово.