Недела 18 – та по Педесетница (по Воздвижение) во с. Прибачево - кочанско

image

Недела 18 – та по Педесетница (по Воздвижение) во с. Прибачево - кочанско

На 30. 08. 2018 година, Недела 18 – та по Педесетница (по Воздвижение), св. мч – чки Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија, по повод 10 години од осветувањето на храмот посветен на „Св. апостоли Петари Павле“ во с. Прибачево – кочанско, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од кочанското архиерејско намесништво,

ги освети ново-нацратаните икони на иконостасот при истиот храм, отслужи Света Архиерејска Литургија и одража содражајна беседа.