Литургија во Кочани

image

Литургија во Кочани

На 09. 12. 2019 година, преп. Алимпиј Столпник, св. вмч. Георгиј, св. Стилијан, Неговото Високпреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на архимандритот Дамаскин и свештеници од Брегалничката епархија, во храмот посветен на Св. вмч. Георгиј во Кочани, отслужи Света Архиерејска Литургија.

На крајот од Светата Литургија Митрополитот Брегалнички г. Иларион одража пригодно слово и го благослови и пресече славскиот леб./span>