Цветници во Виница

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/cvetnici//

На 28. 03. 2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, на празникот Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим – Цветници, отслужи Света Архиерејска Златоустова Литургија во храмот Св. Архангел Михаил во Виница, во присуство на многуброен верен народ и во сослужение на свештеници од кочанското и делчевското архиерејско намесништво. На крајот од Светата Литургија, Митрополитот г. Иларион, произнесе празнично пригодно слово.