Литургија на претходно осветени дарови на Велика Среда во Штип

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/prezdeosvestena//

На 31. 03. 2010 година, Велика Среда, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Штип, во Соборниот храм Св. Николај во Штип, отслужи литургија на претходно осветени дарови.