Литургија во Лесново

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/lesnov//

На 05. 09. 2010 година, 15 – та Недела по Педесетница, Одд. На Успение, св. мч. Луп, св. Иринеј Лионски, св. Виктор, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, отслужи Света Архиерејска Литургија во манастирот Св. Гаврил Лесновски во Лесново, во сослужение на Игуменот на манастирот отец Дамаскин со братството.