Вечерна богослужба во с. Лески – Виница

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/leski//

На 10. 09. 2010 година, Отсекување на главата на Свети Јован Крстител, Неговото Високопресвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на Игуменот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин и свештеници од кочанското архиерејско намесништво, отслужи празнична вечерна богослужба во црквата посветна на Свети Јован Крстител во с. Лески – Виница, го благослови и пресече празничниот леб и одража пригодна беседа. На вечерната богослужба присуствуваше многуброен православен народ како и Градоначалникот на Општина Виница г. Емил Дончев и Претседателот на Советот на Општина Виница г. Мартин Павлов.