Литургија на Св. Симеон Столпник во Костин Дол – Кочани

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/kostin//

На 14. 09. 2010 година, преп. Симеон Столпник, прав. Исус Навин, Црковна Нова Година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион во манастирот посветен на Светиот Симеон Столпник во месноста Костин Дол – Кочанско, во сослужение на свештеници од кочанското архиерејско намесништво, отслужи света архиерејска литургија. На крајот од светата литургија Митрополитот г. Иларион произнесе пригодно слово, изврши мал водосвет, го благослови и пресече празничниот леб и го благослови житото за сеидба.