На Пречиста во Свети Николе

Could not open a directory stream for /home/bregalnickaeparh/public_html/images/stories/svetinik//

На 04. 12. 2010 година, Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од штипското архиерејско намесништво, во храмот посветен на Св. Николај во Свети Николе, отслужи Света Архиерејска Литургија, одржа пригодно слово и го причести многубројниот православен народ со Телото и Крвта Христови.