Недела на Свети Григориј Палама во Кочани

На 28. 02. 2010 година, Втора Недела од Великите пости посветена на Свети Григориj Палама, св. Онисим, преп. Пафнутиј и Ефросина, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од кочанското архиерејско намесништво, во црквата Св. Ѓорѓи во Кочани, отслужи Света Архиерејска Василиева Литургија и произнесе пригодна беседа.
alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt