Раѓање на Св. Јован Крстител – Иванден во Штип

image

На 07. 07. 2012 година на празникот на Раѓање на Св. Јован Крстител – Иванден, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во Соборниот храм „Св. Николај“ во Штип, во сослужение на свештеници од Штип, отслужи Света Архиерејска Литургија и одржа содржајно пригодно слово.