Вести

Литургија во село Древено Пробиштип

Архиерејска Литургија во с.Древено - Пробиштип

На 20. 01. 2010 година Собор на Свети Јован Крстител, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот “Св. Јован Крстител” во с. Древено – Пробиштип, во сослужение на Игуменот на манастирот отец Дамаскин со братството и прохискиот свештеник протоереј

Повеќе: Литургија во село Древено Пробиштип