Литургија во с.Лески - Виница

image

Литургија во с. Лески - Виница

На 07.11.2021 год. Недела 20 по Педесетница; Св. мч-ци Маркијан и Мартириј; св. Тавита, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на свештеници од Брегалничката епархија, отслужи Света Архиерејска Литургија во храмот посветен на Светиот Јован Крстител во с. Лески - Виница.

На крајот од Светата Литургија верниот народ се причести со Телото и Крвта Христова, а Митрополитот одржа содржајна беседа.