Вечерна во Манастирот Св. Спиридон

image

Вечерна во предвечерието на празникот Покров на Пресвета Богородица

На 13. 10. 2021 година, во предвечерието на празникот Покров на Пресвета Богородица, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион во сослужение со јеромонахот отец Исак, отслужи празнична вечерна богослужба, во параклисот посветен на Покров на Пресвета Богородица,

при женскиот манастир Св. Спиридон во с. Злетово, метох на Лесновскиот манастир, го благослови петолебието и одржа пригодна беседа.