image

 На Св. Наум во Попова Шапка

 На 03.07.2021 год. кога го чествуваме споменот на Св. Наум Охридскиот Чудотворец, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, заедно со МитрополитотТетовско-гостиварски господин Јосиф,  на Попова Шапка, во храмот кој е  посветен

на овој голем светител отслужи Света Архиерејска Литургија по која го благослови и празничниот леб.