image

Празнична Вечерна во манастирот „Св. Вмч. Пантелејмон“ - с.Пантелеј

На 08.08.2022 година, во навечерието на празникот на Светиот Вмч. Пантелејмон, Св. Климент Охридски, Св. Седмочисленици,  Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, во сослужение на свештенослужители од Брегалничката Епархија, отслужи Празнична Вечерна Богослужба во манастирот „Св. Вмч. Пантелејмон“ во с. Пантелеј - кочанско. На крајот од Вечерната Богослужба,

Митрополитот г.Иларион го благослови и пресече петолебието и одржа содржајна беседа.