На „Св. бесребр. Козма и Дамјан“ во кругот на клиничката болница во Штип

image

На „Св. бесребр. Козма и Дамјан“ во кругот на клиничката болница во Штип

На 14. 11. 2019 година, „Св. бесребр. Козма и Дамјан“, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Европската епархија и Штип, отслужи Света Архиерејска Литургија во црквата посветена на „Св. бесребр. Козма и Дамјан“ во кругот на клиничката болница во Штип,

одража пригодна беседа и го благослови и пресече празничниот леб./span>