Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста во М. Каменица

image

Воведение на Пресвета Богородица – Пречиста во М. Каменица

На 04. 12. 2019 година, „Воведение на Пресвета Богородица“ – Пречиста, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од делчевското и кочанското архиерејско намесништво, во храмот посветен на „Успението на Пресвета Богородица“ во М. Каменица, отслужи Света Архиерејска Литургија,

одража пригодна беседа и го причести многубројниот православен народ со Телото и Крвта Христови./span>