Добрица Јанев

Парохиски свештеник Добрица Јанев, ул. “Џемаил Бједиќ” бр. 19-1/11, Штип, тел. 032/393-417; 070/377-497; е-маил Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. ; роден на 19. 06. 1973 година во Штип, каде и завршил основно и средно образование. Дипломирал на Богословскиот факултет на МПЦ во Скопје. Ракоположен во ѓаконски чин на 28. 08. 2001 година, а за свештеник на 11. 09. 2002 од Митрополитот Дебарско-кичевски и администратор Повардарски г. Тимотеј.