Николче Ѓорѓев

Протоереј Николче Ѓорѓев, ул. “Коле Неделковски” бр. 42 тел. 032/384-754; 070/264-684 е-маил Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. роден на 03. 04. 1967 година во Штип каде и завршил основно образование. Средно образование завршил во МПБ во Скопје и дипломирал на Богословскиот факултет на МПЦ – Скопје. Ракоположен во ѓаконски чин на 19. 12. 1990 година, а за свештеник на 07. 01. 1991 од Митрополитот Брегалнички г. Стефан, во протоерејски чин произведен на 13. 03. 2003 година од Митрополитот Брегалнички г. Агатангел.