Климент Мишањ

Климент Мишањ, ул. “Марксова” 10, Виница; тел. 033/364-488; 070/459-570; е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. роден на 02. 07. 1972 година во Штип, средно образование завршил во Кочани и дипломирал на Богословскиот факултет во Скопје, ракоположен во ѓаконски чин на 18. 05. 2003 година, а за свештеник на 30. 01. 2005 од Митрополитот Брегалнички г. Агатангел.