Литургија на Претходно Осветени Дарови во Штип


    На 26. 02. 2010 година, препод. Мартинијан, св. Евлогиј Александриски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од Штип, во Соборниот храм Св. Николај во Штип, отслужи литургија на претходно осветени дарови.alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt