Акатист во Штип


На 26. 02. 2010 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во Втората недела од Великиот пост, во Соборниот храм Свети Николај во Штип, богослужеше мало повечерие со канон и акатист на Пресвета Богородица, по што и одража пригодно слово.


alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt

alt