Вечерна на празникот „Отсекување на главата на Св. Јован Крстител“ во с. Лески – виничко

image

Вечерна на празникот „Отсекување на главата на Св. Јован Крстител“ во с. Лески – виничко

На 10. 09. 2019 година, Отсекување на главата на Св. Јован Крстител, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во црквата посветена на Светиот Јован Крстител во с. Лески – виничко, во сослужение на свештеници од кочанското архиерејско намесништво, отслужи Вечерна богослужба, го благослови

и пресече празничниот леб и одража пригодна беседа./span>