На Св. Симеон Столпник во Костин Дол - кочанско

image

На Св. Симеон Столпник во Костин Дол - кочанско

На 14. 09. 2019 година, св. Симеон Столпник, прав. Исус Навин, Црковна нова година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во сослужение на свештеници од кочанското архиерејско намесништво, во манастирот посветен на Св. Симеон Столпник во Костин Дол – кочанско,

отслужи Света Архиерејска Литургија и одража пригодно слово./span>