Литургија во Лесново

image

Литургија во Лесново

На 15. 09. 2019 година, 13 – та Недела по Педесетница, св. мч. Мамант, св. Јован Постник, прав. Елеазар, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион и Неговото Преосвештенство Епископот Стобиски г. Јаков, во сослужение на Архимандритот на Лесновскиот манастир отец Дамаскин со браќата од манастирот и свештеници од Брегалничката и Струмичката епархија,

отслужи Света Архиерејска Литургија. Содражајна и поучна беседа одража Епископот Стобиски г. Јаков./span>