Акатист во Кочани

image

Акатист во Кочани

На 20. 03. 2020 година, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички г. Иларион, во Третата недела од Великиот пост, во храмот посветен на „Св. вмч. Георгиј“ во Кочани, богослужеше мало повечерие со канон и акатист на Пресвета Богородица,

по што и одража пригодно слово./span>