Вечерна во паракслисот посветен на Покров на Пресвета Богородица

image

Вечерна во паракслисот посветен на Покров на Пресвета Богородица

 На 13.10.2020 год. Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион отслужи празнична вечерна богослужба во параклисот посветен на Покров на Пресвета Богородица при манастирот „Св. Спиридон“ – метох на Лесновскиот манастир. 

Неговото Високопреосвештенство на вечерната го благослови петолебието и одржа пригодна беседа во чест на Мајката Божја.