Вечерна богослужба по повод Раѓањето на Пресвета Богородица во Ѓуриште

image

 

Вечерна богослужба по повод Раѓањето на Пресвета Богородица во Ѓуриште 

На 20. 09. 2020 година, во манастирот кој е посветен на Раѓањето на Пресвета Богородица – Мала Богородица во Ѓуриште – Свети Николе, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион, отслужи празнична вечерна богослужба, го благослови празничниот леб и одража пригодна беседа.