Крстовден во Радовиш

image

 

Крстовден во Радовиш

 На 27.09.2020 година кога го празнуваме Воздвижението на Чесниот и Животворен Крст Господов, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на свештеници од Радовишкото архиерејско намесништво во обновениот храм „Св. Пр. Илија“ отслужи Архиерејска Литургија на која во чин протоѓакон го произведе ѓакон Константин Донев од Радовиш.