Литургија во Конче – Радовиш

image

 

Литургија во Конче – Радовиш

на 25.10.2020 год. во 20 седмица по Педесетница кога го чествуваме споменот на Св. Мч. Тарах,Пров и Андроник и на Преп. Козма Мајумски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион отслужии Света Архиерејска Литургија во храмот „Св. Архиѓакон Стефан“ во Конче – радовишко. 

 По завршувањето на Литургијата Неговото Високопреосвештенство изврши Трисагија во спомен на упокоените ктитори на храмот.