Собор на Пресвета Богородица во Кочани

image

 Собор на Пресвета Богородица во Кочани

На 08.01.2021 година (втор ден Божиќ) кога го чествуваме соборот на Пресветата Владичица, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на свештениции од Кочанското архиерејско намесништво отслужи Света Архиерејска Литургија.