Литургија во Кратово

image
 
Литургија во Кратово 

На 24.02.2021 кога го чествуваме споменот на Светиот Маченик Георгиј Кратовски, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион заедно со Митрополитите господин Григориј и господин Јосиф и со Епископот Јаков во храмот посветен токму на овој голем македонски светител отслужија Света  Архиерејска Литургија по која беше пресечен празничниот леб.