Акатист во Кочани

image

 Акатист во Кочани 

На 02.04.2021 година, во петокот од третата седмица од Великиот пост Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на свештенството од Кочани отслужи Акатист кон Пресвета Богородица и го благослови петолебието, а по завршувањето одржа содржајна беседа.