Велики понеделник во Лесново

image

Велики понеделник во Лесново

На 26.04.2021 во понеделникот од Страната седмица – Велики Понеделник, Неговото Високопреовештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во Лесновската света обител отсслужи Литургија на Претходноосветените Дарови.