Велика сабота во Лесново

image

Велика сабота во Лесново

 На 01.05.2021год. – Велика Сабота, Неговото Високопреосвештенство Митрополитот Брегалнички господин Иларион во Лесновската света обител отслужи Вечерна со Василиева Литургија.