Трет ден Велигден во Радовиш

image

Трет ден Велигден во Радовиш

На 04.05.2021 год. – трет ден Велигден, Неговото Високопреосвештентво Митрополитот Брегалнички господин Иларион во сослужение на повеќе свештеници од Радовиш во соборниот храм „Св. Троица“ отслужи Света Архиерејска Литургија. Меѓу

многубројниот верен народ кој присутвуваше на Литургијата беа и Градоначалникот на Општина Радовиш г-дин Герасим Конзулов, Градоначалникот на Општина Конче г-дин Благој Илиев и пратеникот г-дин Коле Чаракчиев.